Filatelistyka, malarstwo, turystyka

Moje obrazy i rysunki – „BLISCY”

Rysuję i maluję od dawna; próbowałem nawet dostać się na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, ale nie dopuszczono mnie do egzaminu, dzięki czemu zostałem inżynierem budownictwa. Nadal, od czasu do czasu, mam ochotę coś narysować lub namalować. Część obrazów rozdałem rodzinie i znajomym, kilka wyjechało nawet za granicę. To co tu pokazuję zgrupowałem w kilku blokach tematycznych. W zdecydowanej większości są to portrety – zawsze fascynowało mnie to, że nie ma dwóch identycznych twarzy, a nawet ta sama twarz zmienia się często nie do poznania pod wpływem zmiennego oświetlenia albo uczuć, jakie się na niej malują. Pierwszy blok temastyczny zatytuowałem „Bliscy”. Tytułu bloku nie muszę tłumaczyć – to maja najbliższa rodzina i ja sam. Może wytłumaczę tylko dlaczego rysunki są tak „szybkie” i niedopracowane – zostały naszkicowane bardzo szybko, bo nikt mi nie pozował.

Kolejny blok to „Wielcy znani i nieznani” Nad rysunkami zamieszczonymi w tym bloku mogłem popracować nieco dłużej (na ile pozwalała mi moja cierpliwość), starając się uwydatnić najważniejsze cechy charakteru pokazywanych postaci.

W następnym bloku „Fantazje i maski” nie skupiałem się na precyzyjnym oddaniu rysów twarzy konkretnych osób czy też realistycznym oddaniu rzeczywistości. Te twarze, pyski zwierząt lub innych stworów, w większości, powstały w mojej wyobraźni – są nierealne, ale oddają chwilowy nastrój – radość, smutek lub złość.


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/knapczyk/public_html/po-pracy/wp-includes/script-loader.php on line 2876